Ko tad īsti dod tauku dedzinātāji, un kā viņi “strādā”?
Visi uztura bagātinātāji ar taukus dedzinošu efektu pamatā balstās uz trim vaļiem: tauku vielmaiņas uzlabošanu slodzes ietekmē, apetītes slāpēšanu un termoregulāciju jeb vielmaiņas paātrināšanu. Bet pati galvenā ir zeme, ko tur šie trīs vaļi, — balanss starp uzņemtajām un izlietotajām kalorijām.
Slaidākas ķermeņa iegūšanas zelta likums ir — jāēd nedaudz mazāk pārtikas nekā iztērējat fizioloģiskiem procesiem, ķermeņa siltuma uzturēšanai un ikdienas slodzei. Tikai tad organisms ķersies pie neaizskaramajām rezervēm — taukiem. Apzinoties un ievērojot šo principu, netrūks rezultātu, un, ja vēl pievienosiet šim ar prātu apjaustajam procesam tādus uztura bagātinātājus kā tauku dedzinātāji, mērķim pietuvosieties ātrāk un efektīvāk.
Uztura bagātinātāji, kas ir apetītes slāpētāji un ogļhidrātu vai tauku uzsūkšanās bloķētāji, neļauj barībai pilnvērtīgi uzsūkties organismā. Ja ēšanas prieki jums ir ļoti svarīgi, šis produkts palīdzēs samazināt kopējo uzņemto kaloriju skaitu.
Pēdējā laikā popularitāti ieguvuši termogēnie tauku dedzinātāji. Tie paaugstina ķermeņa temperatūru, līdz ar to ķermenis patērē vairāk kaloriju, ražojot siltumu. Pārsvarā šie produkti satur trīs galvenos komponentus — aspirīna, kofeīna un efedrīna dabiskas izcelsmes ekvivalentus.
Daudzos tauku dedzinātājos ir apvienotas vairākas īpašības. Bez termogēnās grupas satur arī apetīti bremzējošo grupu, augu valsts diurētiķus un antikatabolisko grupu. Antikataboliķi bremzē muskuļu šūnu izmantošanu enerģijas ražošanai. Slodzes laikā tas ir svarīgi tādēļ, lai pēc iespējas vairāk noārdītos tauku šūnas un iespējami mazāk — muskuļu audi. Jo viens grams tauku un viens grams olbaltumvielu spēj dot aptuveni vienādu enerģiju, tas ir, vienādu skaitu kaloriju.